wtorek, 11 lutego 2014

Czitowanie - cheating - jak to jest naprawdę?

Cześć, tu Ania Po Godzinach :)

Poruszam ten temat bo zwykło się twierdzić (często tak mówicie o sobie): "ja nie czituję", "ja nie popieram czitowania".
Ale,...
Sytuacja związana z długim oczekiwaniem na mody do 1.7.2 (1.7.4), powiedzmy, wymogła na mnie zrobienie filmików dla xrayów (żeby cokolwiek na te wersje minecrafta wam w pewnym momencie pokazać).
I co się okazuje:
- xraye są w grupie tych często oglądanych moich filmików!
czyli, jak to jest - czitowanie to fakt, czy nie?
Jeśli spojrzeć na to jeszcze z innej strony:
- są przynajmniej dwa xraye (xray, x-ray) na 1.7.2, które instaluje się w wersji non-forge
- są przynajmniej dwa xraye ("nazwa twórcy" xray) na 1.7.2, które można zainstalować pod forge
Zwykle jest tak, że jak jest duży popyt, to rośnie podaż (nie sądzę aby inne modyfikacje były tak silnie reprezentowane od strony twórców)
I jeszcze jedno - wystarczy wejść w YT, wpisać w okno wyszukiwania np. "xray 1.7.2" żeby zobaczyć ile jest filmów na temat instalacji tychże (w wielu językach, z szacowną ilością wyświetleń).
- Czy to jest może tak, że zwykło się mówić jedno, a czitowanie idzie swoja drogą (no może nie zawsze, ale czasami coś tam zczituję - albo przynajmniej raz, dwa razy muszę zobaczyć jak to jest z xrayem)?
- Czy to jest może tak, że jest cała rzesza początkujących i to oni dominują w używaniu xray, a jak minecraftowo dojrzeją to "rzucają" xraya "w kąt"?

Trudno to złapać - czemu mody do czitowania są tak popularne.

A ... a dlaczego ja to wszystko piszę?
- bo wyszedł na wersję 1.7.2 mod "Cheating essentials" - nazwa mówi sama za siebie (jeszcze się w tego moda nie "zgłębiałam" ale jego tytuł jest jednoznaczny).
Już są na YT filmiki jak go pobrać i zainstalować.
Ja go jeszcze nie zrobiłam - pewnie będzie u nie jutro / pojutrze.
Zrobię filmik bo ktoś tego potrzebuje - a kto? - to już wy wiecie i wtedy wybieracie - czy chcecie instalować te ekstremalne ułatwienia (lekko mówiąc), czy nie.

Ania