środa, 26 lutego 2014

Rei's Minimap 1.7.2 z Forge

Poruszam temat, bo rośnie ilość pytań czy już jest, a jeśli jeszcze nie ma, to kiedy będzie Rei's Minimap 1.7.2 współpracujący z Forge.

Zacznę od tego, że moje filmiki powstają wtedy, gdy jest już dostępny dany mod.
Może on być nawet w wersji developerskiej ale musi działać - może mieć wyraźne "braki", które ja nazywam i zwracam Wam na nie uwagę.
Ponadto dostępność jego plików musi być w zgodzie z tym czego oczekuje jego autor.

Rei's Minimap to wyjątkowo popularny mod, co widzę po jego odtworzeniach.
Rei's Minimap to wyjątkowy mod także pod kątem dostępności jego plików (tak nie inaczej zarządza tym jego autor).
Dalej, Rei's Minimap to tak mocny wyjątek, że powstaje jego wersja 1.7.2 na Forge, która nie jest
autoryzowana przez twórcę (tak to oceniam) a zostaje opublikowana w sieci - to musi być naprawdę "duże ciśnienie" wynikające z liczby oczekujących / używających tej minimapy.

A przecież jest jego sprawna alternatywa - Zan's Minimap 1.7.2
Z czego wynika ta wierność Rei's Minimapie? - nie mogę tego złapać - niczego tu nie rekomenduję (Rei's / Zan's) - obiektywnie, są to przecież funkcjonalnie minimapy gry (zastępowalne).

Ale nic, jest przecież to "duże ciśnienie", zatem - abyście wiedzieli co u mnie, a propos [TUTa] na ten temat:
- nie zrobię filmiku dopóki nie ocenię, że publikacja jest w zgodzie z tym co chciałby autor
- poniżej jest link do wątku na "minecraftforum", w którym znajduje się skrót do pliku kompatybilnego z Forge (str. 349, post#6969 i dalsze)
http://www.minecraftforum.net/topic/482147-162-jul08-reis-minimap-v34-01/page__st__6960

Sądzę, że to na dziś zaspokoi wasze potrzeby - bo jak ocenicie, że chcecie ten plik zainstalować - to możecie podjąć samodzielne próby (ze wszelkim związanym z tym ryzykiem - bo ja tego nie testuję) lub poczekać na filmik z instalacją na moim kanale, lub co jest opcją, zainstalować Zan's Minimap.

Tak, przy okazji, jak ktoś ma więcej czasu i lubi poszukać, porównać - prawdopodobnie VoxelMap 1.7.2 to ten sam plik co Zan's 1.7.2 - prawdopodobnie, bo zdarza się, że na części stron jest Zan's, na części VoxelMap, a plik jest ten sam (z nazwy). Zdarza się też, że dana strona ma Zan's i VoxelMap ale stosuje swoje unikalne nazwy plików...

Ania