niedziela, 16 lutego 2014

Pixelmon 3.0 - +95 nowych Pokemonów :)

Pixelmon 3.0 - jak już wiecie... jest na 1.6.4, ale za to mocno odświeżony! :)

Pierwsza sprawa to aspekt, powiedzmy, techniczny - strona autorów moda ma obecnie charakter tymczasowy - jak na nią wejdziecie, to zobaczycie coś innego niż wcześniej - linki do instalacji moda są dostępne od razu na stronie, nie ma zakładki "downloads" (zwróćcie na to uwagę podczas instalacji).

Druga sprawa, to nowości w tym modzie:
a. autorzy dołożyli nowe animacje - jeszcze nie miałam okazji tego zobaczyć (jest spora lista w tym podpunkcie)
b. 95 nowych pokemonów (!):
Ampharos, Bagon, Bellossom, Bisharp, Blaziken, Blissey, Boldore, Carvanha, Chandelure, Chimchar, Cottonee, Crobat, Crustle, Combusken, Cryogonal, Dewott, Drapion, Duosion,
Dwebble, Electivire, Emboar, Emolga, Galvantula, Gigalith, Girafarig, Gligar, Gliscor, Golett,
Golurk, Groudon, Igglybuff, Infernape, Joltik, Klang, Klink, Klinklang, Krookodile, Kyogre, Lampent, Larvesta, Leavanny, Ledyba, Ledian, Litwick, Luxio, Luxray,  Magmortar, Magnezone, Mamoswine, Minun, Monferno, Munchlax, Oshawott, Pachirisu, Pawniard, Pignite, Plusle, Politoed, Porygon-Z, Porygon2,  Reuniclus, Rhyperior, Roggenrola, Sableye, Salamence, Samurott, Scizor, Scolipede, Sealeo, Serperior, Servine, Sewaddle, Sharpedo, Shelgon, Shinx, Sigilyph, Skorupi, Snivy, Solosis, Spheal, Stantler, Swadloon, Tepig, Torchic, Tropius, Venipede, Volcarona, Walrein, Whimsicott, Whirlipede, Wobbuffet, Yanma, Yanmega, Zoroark, Zorua
c. 14 przerobionych pokemonów:
Bulbasaur, Gloom, Ivysaur, Jigglypuff, Lapras, Lunatone, Magnemite, Magneton, Pidgeot, Snorlax, Solrock, Venusaur, Vileplume, Wigglytuff

To raczej nie pozostawia wątpliwości, że warto przeinstalować Pixelmona 1.6.4 (z 2.5.7 na 3.0)
Prezentacja nowości (po angielsku)


A tutaj - instalacja moda ;)
Ania

Czy Ania zapomniała o tych dwóch seriach poradnikowych?

Te dwie serie poradnikowe to:
- Jak zrobić w Minecraft?
- Jak zacząć grać w Minecraft?
Są to moje najmniejsze z aktywnych serii (pomijam tu "Gościnie u", której wymiar nie zależy tak mocno, jak w przypadku pozostałych, ode mnie).
Serie te - uważam, potrzebne - zostały zagonione "w kąt" przez inne (szczególnie przez "Pomocne[Tuty]"). Ale... choć teoretycznie nie ma na nie czasu, można je rozwijać, a wsparciem tego rozwoju mogą być, a wręcz powinni, widzowie.
Tak jak w przypadku "Pomocnych [Tutów]", także dla tych serii potrzebna jest informacja - czego oczekujecie, jakie powinny być kolejne kroki w poradniku dla początkujących lub co winien pokazywać kolejny odcinek "Jak zrobić".
Dla tego drugiego to mam jeszcze inny, dodatkowy pomysł - zatem może najlepiej w tym wpisie skupię się na serii "Jak zacząć grać w Minecraft?".

Co uważam, że da serii "Jak zacząć grać w Minecraft?" tzw. "czas antenowy":
a. zebranie was początkujących w "jedno miejsce" - będzie takie na mojej stronie internetowej - ale póki co, jak zmiany na stronie aniapg.pl jeszcze się produkują - zebranie was tu, na moim blogu.
b. zebranie od was w tym miejscu listy potrzeb (co chcecie zobaczyć w kolejnym odcinku?)
c. określenie rytmu (cyklu) pojawiania się odcinków serii.

Są to na razie ogólne hasła - ale jak ktoś z początkujących minecraftowców to czyta, to niech już tutaj pisze co chciałby zobaczyć.
Te ogólne hasła zamienią się najpierw w mój kolejny wpis na blogu w ramach "Jak zacząć grać w Minecraft?" - wrócę z tym wkrótce.

Ania